Bileğinize En Uygun Saat

26 Aralık 2019 - Yaşam Tarzı - Melike Y.

Hayatımızın her alanında uyumun ve kendimize en uygun olanın arayışında olduğumuz gibi her şeyin birbiriyle bir orantı içinde olduğunu da görüyoruz. Gündelik stilimizin vazgeçilmez parçası kol saatleri için gerekli ölçülerin farkında olmak, tıpkı bedene göre giyinmek gibi önem taşır. Kol saatlerinin kasa çapı, kasa kalınlığı ve kordon boyu gibi detaylarını öğrenerek bilek ölçülerinize en uygun saat seçiminin ilk adımını atmış olursunuz. Bilek ölçülerinize göre uygun saati tercih edebilmek ve doğru görüntüyle bütünlüğe anlam katabilmek adına bazı püf noktalarına değinerek size bu konuda kılavuzluk etmek istiyoruz. 

İlk olarak bilek tiplerinden başlayalım. Bilek tiplerini aşırı ince bilek, ince bilek, orta incelikte bilek ve son olarak ise kalın bilek olarak kategorize edebiliriz.

Dokunuşuyla stilimize şıklık kazandıran kol saatlerinin bilek ile orantılı olması iyi bir izlenim bırakmak açısından önem arz eder. Bilek tipine uymayan bir kol saatinin görüntüsü, zorlama, kalitesiz veya basit tabirle zevksiz bir seçim gibi görünebilir. Bunu önlemek için belirli mm’lere dikkat etmemiz ve bilek ölçümüzün farkında olmamız gerekir. 

Öncelikle aşırı ince bilek yapısından başlayalım. Aşırı ince bilekli erkeklerin saat seçimi diğerlerine oranla daha fazla önem taşıyor. Bu kategoriye dahil olan erkek saat müşterilerinin saat seçimi konusunda en çok problem yaşayan grup olduğunu söyleyebiliriz. Bileklerinizin olduğundan daha da zayıf görünmesini önlemek ve bunu doğru görüntüyle bir avantaja yani stile dönüştürebilmek adına birkaç püf noktasından bahsedelim. Çok ince bilekli erkekler, 38 ile 40 mm’nin altında kalan ölçülerde saat tercih etmelidirler. Büyük kadranlı ve baskılı, ihtişamlı saatler yerine, bilek ve kordon ölçüsüne uygun daha minimalize edilmiş, sade ve spor-şık saatler tercih etmelidirler. 

Bileğinizin ölçüsü 16 cm’den küçükse ince bilekli kategorisine dahil oluyorsunuz demektir. Kasa kalınlığı 4 cm, 38-40 mm ölçülerine sahip saatler bu bilek tipindeki saat tutkunları için ideal görüntüyü sağlayacaktır. Bileği kavrama hassasiyetini göz önüne alacak olursak metal kayış yerine, deri kayışlı saat seçeneklerinin kullanımı stilinizi olduğundan daha çarpıcı kılacaktır.

Kategorinin, en çok seçeneğe sahip olanı yani en şanslı olanı bize göre orta bilekli erkekler diyebiliriz. Bu kategoriye dahil olan erkek kullanıcıların ideal saat ölçüsü 40 mm olmakla beraber, bu bilek kalınlığına sahip erkeklerin küçük kadranlı saat kullanımından kaçınmaları gerektiğini söyleyebiliriz. Aksi halde görüntü doğru orantılarda olmayacağından çevreniz bu seçimin size ait olup olmadığını sorgulayacaktır. Ürün ve tasarım çok başarılı olsa dahi duruş itibariyle rüküş olabilme ihtimaliniz de artacaktır.

Son olarak kalın bilekli erkeklere ise sadelikten vazgeçmemelerini öneriyoruz. Tercih edecekleri saat, 9 mm’lik kasa kalınlığı ve 42 mm ölçülere sahip olacağı için gösterişin, fazla canlı renklerin ve büyük desenli süslemelerin kullanılmasına gerek olmadığını belirtmek istiyoruz.

Pacomarine, 800’den fazla sayıda model seçeneğiyle her bilek tipine uygun saat modeli sunuyor. Bilek tipinize göre pek çok model sunduğu gibi sağlığınızı da düşünüyor. Saatlerinde 316L çelik ve titanyum bazlı malzemeler kullanıyor, üretimini ileri teknoloji kullanarak gerçekleştiriyor. Aynı zamanda Pacomarine saatlerinin düzeneklerinde kullanılan materyaller de olağanüstü kalitede. 

Gerek metal aksamları gerek deri kayışlarıyla şık ve rahat bir görünüme sahip olan ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizin ürünler bölümünü ziyaret edebilirsiniz. 

https://www.pacomarine.com.tr/Urunler